پماد برای درمان واریس: کرم، ژل و اسپری درمان واریس

مجله واریس
1402/07/24

آیا اسپری ضد واریس برای درمان واریس و یا پیشگیری از آن مناسب است؟ برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

پماد برای درمان واریس: کرم، ژل و اسپری درمان واریس

کلینیک بهار زندگی

  • کادر پزشکی متخصص و مجرب
  • ارائه مسیر درمان ویژه، مختص هر بیمار
  • استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا
  • صرف زمان کافی برای مراجعین

ساعات کاری کلینیک

همه روزه به جز جمعه و روزهای تعطیل

09:00 - 21:00

عادتاً، افرادی که از واریس رنج می‌برند، انتظار دارند با درمان‌های مختلفی از جمله لیزر و جراحی بهبود یابند و علائم ناخوشایندی همچون درد، خستگی و خارش در پاها از بین بروند. علاوه بر درمان‌های قطعی چون لیزر و جراحی، برخی داروها نیز ممکن است در کاهش شدت علائم واریس موثر باشند. این داروها می‌توانند در کاهش درد و خستگی پاها تاثیرگذار باشند و فرد را قادر سازند که بهتر با مشکلات روزمره زندگی‌اش برخورد کند. اما آیا اسپری ضد واریس برای درمان واریس و یا پیشگیری از آن مناسب است؟ برای اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.

داروی واریس برای چه بیمارانی توصیه می‌شود؟ اسپری ضد واریس برای درمان واریس

داروهای واریس برای بیمارانی که از این بیماری رنج می‌برند، توصیه می‌شوند. در صورت وجود واریس در هر مرحله‌ای، می‌توان از داروهای واریس به‌صورت قرص، پماد یا اسپری استفاده کرد. افرادی که با واریس شدید مبتلا هستند، همچنین به‌جز روش‌های درمانی مانند لیزر درون‌رگی یا رادیو فرکانسی، ممکن است نیاز به داروهای واریس داشته باشند تا به سرعت بهبود یابند.در موارد خفیف‌تر بیماری، استفاده از داروهای واریس به‌همراه رعایت توصیه‌های پیشگیرانه نظیر کاهش وزن، افزایش فعالیت‌های ورزشی منظم و استفاده از جوراب‌های واریس می‌تواند در کاهش مشکلات موثر باشد. باید توجه داشت که اثرات این داروها معمولاً موقتی و تسکین‌دهنده هستند و با پایان مدت مصرف، علائم بیماری به‌تدریج بهبود می‌یابند.

داروهای واریس برای بیمارانی که همزمان با مشکلات شریانی یا ناتوانی دیگر، امکان استفاده از جوراب‌های واریس را ندارند، ممکن است شدت ورم را کاهش دهند. یکی از انواع داروهای واریس پا که برای کاهش ورم استفاده می‌شود، veno active نام دارد.

این داروها با بازگرداندن استحکام وریدها به عملکرد نرمال آنها کمک می‌کنند. در این دسته از داروهای واریس پا، ترکیبات شیمیایی و طبیعی مؤثر وجود دارند که شامل مواردی از قبیل escin، فلاونوئیدها، آنتو سیانوئیدها و rutoside می‌شوند. اثرات این ترکیبات در کاهش ورم به‌طور خلاصه بیان می‌شود.

عصاره دانه شاه بلوط هندی یا اسپری ضد واریس؟

عصاره دانه شاه بلوط هندی یک گیاهی است که به طور موثر در کاهش ورم پا در بیماران واریسی اثرگذار است. این عصاره با حفظ عملکرد طبیعی غشاهای وریدی، با آزادسازی ماده‌ای به نام پروستاگلاندین، به کاهش التهاب دیواره وریدها کمک می‌کند. این اثر باعث می‌شود وریدها مقاوم‌تر شده و ورم پا کاهش یابد.

همچنین اثربخشی این عصاره در کاهش شدت علائم واریس مانند خارش، درد و سنگینی در پا شناخته شده است. استفاده درمانی از دانه شاه بلوط هندی معمولاً با موفقیت همراه است، با این حال نیاز به چند هفته تا چند ماه زمان برای مشاهده نتایج بهبودی وجود دارد. این عصاره در داروهای گیاهی مانند ونوگل و ونوویتال در ایران به کار رفته است. اگر تجربه‌ای در مورد مصرف این داروهای گیاهی دارید، می‌توانید نظرات خود را در قسمت مخصوص به اشتراک بگذارید.

هیدروکسی اتیل روتوساید

این ماده در واقع یک ترکیب از فلاونوئیدها است که در مطالعات مختلف اثرات مثبتی در کاهش ورم، درد، گرفتگی عضلات و بی‌قراری پاها گزارش شده است.

آئسین

آئسین نیز یک فلاونوئید است که از عصاره شاه بلوط هندی استخراج می‌شود و می‌تواند تورم پای بیمارانی که قادر به استفاده از جوراب نیستند را کاهش دهد.

هیدروکسی اتیل روتوساید

این ماده در واقع یک ترکیب از فلاونوئیدها است که در مطالعات مختلف اثرات مثبتی در کاهش ورم، درد، گرفتگی عضلات و بی‌قراری پاها گزارش شده است. آئسین نیز یک فلاونوئید است که از عصاره شاه بلوط هندی استخراج می‌شود و می‌تواند تورم پای بیمارانی که قادر به استفاده از جوراب نیستند را کاهش دهد.

مشتقات میکرونیزه فلاونوئیدی

مشتقات میکرونیزه فلاونوئیدی در ترکیب داروی دافلون مورد استفاده قرار می‌گیرند که از فلاونوئیدهای دیوسمین و هسپریدین به‌منظور افزایش جذب آنها تولید می‌شوند. این دارو وقتی با جوراب‌های واریس استفاده می‌شود، به‌خوبی در بستن زخم‌های وریدی مزمن اثرگذار است و اثراتی چون کاهش درد، گرفتگی و سنگینی پا را نیز بهبود می‌بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد داروی دافلون، می‌توانید مقاله مرتبط را مطالعه فرمایید.

آیا آسپرین برای درمان واریس مفید است؟

آسپرین تأثیری در درمان واریس ندارد و همچنین برای پیشگیری از لخته خون نیز توصیه نمی‌شود. این دارو تنها در موارد خاصی مانند پیشگیری از سکته قلبی و تحت نظر پزشک باید مورد استفاده قرار گیرد. مصرف آسپرین به صورت خودسرانه ممنوع است و ممکن است عوارض جانبی جدی نظیر خونریزی دستگاه گوارش داشته باشد.

پماد برای درمان واریس

پماد یا کرم واریس گاهی برای کنترل درد در مراحل اولیه و کاهش موضعی علائم واریس مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی پزشکان همچنین پماد درمان واریس را برای تقویت و درمان سریع‌تر رگ‌های واریسی پس از اجرای لیزر واریس پا تجویز می‌کنند. برای درمان زخم‌های ناشی از واریس نیز می‌توان به کلینیک زخم شبانه روزی بهار زندگی مراجعه کرد.

قرص و پماد واریس کلسیم دوبسیلات

این داروی واریس پا در حفظ قوام و استحکام دیواره مویرگی بسیار مؤثر است و به‌صورت موضعی (پماد واریس) و خوراکی (قرص) در درمان واریس و مشکلات مزمن وریدی استفاده می‌شود. این دارو همچنین بر عملکرد سیستم لنفاوی و بازگشت لنفاوی اثر مثبت دارد. اثرات ضد ادم (تورم) این دارو تا ۲ ماه پس از قطع مصرف همچنان پایدار باقی می‌ماند. علاوه بر استفاده در مورد واریس، این دارو برای کمک به درمان بواسیر و ترومبوفیلبیت سطحی نیز تجویز می‌شود.

لطفاً به یاد داشته باشید که استفاده از این داروها تنها با هدف کمک به بیماران در کاهش درد و ریسک عوارض واریس صورت می‌گیرد. پیش از هرگونه استفاده، توصیه می‌شود که پزشک متخصص واریس پا معاینه و ارزیابی لازم را انجام دهد.

کرم‌های درمان واریس پا

در ادامه، به برخی از کرم‌های مخصوص برای درمان واریس اشاره می‌شود، که اکثر این کرم‌ها از ترکیبات فلاونوئیدی تهیه شده‌اند.

کرم ونووین

این کرم از عصاره برگ انگور قرمز تهیه شده و حاوی فلاونوئیدهای مؤثر در کاهش درد و علائم واریس می‌باشد.

کرم واری استاپ

این کرم به‌اشتباه توسط بسیاری از افراد به واریس استاپ نامیده می‌شود، ولی در واقع برای کاهش علائم واریس مؤثر است.

کرم ونوگل شرکت گل دارو

ماده مؤثر این کرم عصاره شاه بلوط هندی است.

کرم ونوویتال دینه

این کرم نیز از عصاره شاه بلوط هندی تهیه شده است و درمان واریس را تسهیل می‌کند.

ژل موضعی واریس واریژل رازک

ماده مؤثر این ژل عصاره شاه بلوط هندی و آئسین است.

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هر یک از این محصولات، توصیه می‌شود تا مشاوره‌ای از پزشک متخصص واریس دریافت کنید.

اثرات مرطوب‌کننده‌ها بر رگ‌ها و مشکلات واریس

مرطوب‌کننده‌ها با ماساژ ملایم و سطحی پوست، بهبود خونرسانی پوست را تسهیل می‌دهند و التهابات موضعی اطراف واریس را کاهش می‌دهند. این عمل باعث کاهش علائم و نشانه‌های واریس می‌شود.

خشکی پوست باعث خارش و افزایش التهابات می‌شود. استفاده از مرطوب‌کننده‌ها این خشکی را کاهش داده و تا حد زیادی از خارش جلوگیری می‌کند.

اسپری واریس

تاکنون هیچ اسپری مؤثری در درمان واریس در بازار دارویی معرفی نشده است.

سؤال پرسیده شده توسط بیماران در کلینیک واریس

آیا اسپری و کرم واریس که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند مؤثر هستند؟

پاسخ

اگر یک داروی واریس موثر باشد و اثرات جانبی نداشته باشد، ابتدا باید توسط مراجع معتبر پزشکی در مراحل طولانی و پیچیده مورد بررسی قرار گیرد و تأثیرات آن و هر گونه اثرات جانبی احتمالی تایید شود. سپس پس از تأیید توسط پزشکان متخصص و انتشار گایدلاین‌های درست، این محصولات به بازار عرضه می‌شوند. بنابراین، اگر یک دارو، اسپری، کرم یا قرص تنها به‌صورت تبلیغاتی در دسترس باشد، این نشان‌دهنده مؤثر نبودن آن است و حتی ممکن است عوارض جانبی ناشناخته ایجاد کند که درمان این عوارض نیز ممکن است نامعلوم باشد.

داروها و پمادهای واریس برای رفع رگ‌های عنکبوتی

همه داروهایی که در بالا ذکر شد می‌توانند تا حدی علائم و نشانه‌های رگ‌های عنکبوتی را تخفیف دهند. اما زمانی که به دنبال یک داروی مؤثر هستیم، متأسفانه هنوز هیچ پماد یا داروی خوراکی برای رفع رگ‌های عنکبوتی که به‌طور موثر شناخته شده باشد وجود ندارد.

بسیاری از پمادهای درمان واریس پا که در بازار دارویی برای رفع رگ‌های عنکبوتی موجودند، حاوی ویتامین K هستند. این پمادها ویتامین K را به‌کار می‌برند که با خاصیت انعقادی خود، از نشت خون جلوگیری کرده و ظاهر تار عنکبوتی مویرگ‌ها را کاهش می‌دهند.

نظرات کاربران

  8     +     5   =

support image

نیاز به مشاوره دارید؟

021-22642277

همین حالا با ما تماس بگیرید...

  4     +     8   =

در حال ارسال...

Copyright 2024 bahar-e-zendegi.com