علائم سکته قلبی چیست؟

بیماری‌های قلبی
1402/06/25

در این مقاله از بهار زندگی اشاره‌ای به علائم سکته قلبی خواهیم داشت.

علائم سکته قلبی چیست؟

ساعات کاری کلینیک

همه روزه به جز جمعه و روزهای تعطیل

09:00 - 21:00

برخی از بیماری‌ها هستند که با نشان دادن علائمی خاص در بدن، اعلام خطر می‌کنند. سکته قلبی یکی از مشکلاتی است که اغلب اوقات علائم واضحی از خود نشان می‌دهد و زنگ خطری در بدن ایجاد می‌کند. آشنا شدن با علائم سکته قلبی می‌تواند افراد را نجات دهد و باعث سلامتی بیشتر جامعه شود. در این مقاله از مجله بهار زندگی قصد داریم در مورد برخی از علائم سکته قلبی صحبت کنیم. در نظر داشته باشید زمانی که به‌صورت طولانی مدت گرفتار چنین علائمی شدید، حتما با پزشک مشورت کنید. بعد از مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با سکته قلبی به‌ دست می‌آورید.

احساس درد و سنگینی قفسه سینه از علائم سکته قلبی

احساس درد در قفسه سینه ممکن است به حدی باشد که نفس کشیدن فرد را دچار مشکل کند. معمولا در این لحظه افراد تصور می‌کنند جسم سنگینی روی سینه‌ آن‌ها قرار گرفته و توانایی نفس کشیدن معمولی را ندارند. در چنین مواقعی نفس‌های عمیق بکشید و اگر بعد از چند ثانیه مشکل برطرف شد، مشکلی از ناحیه قلب نخواهید داشت. اما زمانی که سنگینی شدید قفسه سینه بیشتر از چند دقیقه ادامه داشت حتما با اورژانس و پزشک تماس بگیرید.

اگر مستعد بیماری قلبی هستید یا درمان‌هایی مانند آنژیوگرافی قلب را در گذشته تجربه کرده‌اید، علائم سکته قلبی را حتما جدی بگیرید. همچنین به نکات مهم درباره علائم سکته قلبی در این مقاله توجه کافی داشته باشید؛ شاید در طول روز افراد بسیاری با این مشکلات روبه‌رو شوند. زمانی که با یکی از این مشکلات مواجه شدید، احساس ترس و نگرانی نداشته باشید و حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

درد قفسه سینه از علائم سکته قلبی

مشکلات گوارشی؛ یکی دیگر از علائم سکته قلبی

گاهی اوقات علائم سکته قلبی همراه با مشکلات گوارشی ایجاد می‌شود. به‌طوری‌که برخی افراد زمانی که سکته قلبی را تجربه می‌کنند، دچار حالت تهوع و استفراغ می‌شوند. البته که مشکلات گوارشی می‌تواند به دلایل فراوانی در افراد ایجاد شود و در بیشتر اوقات ربطی به مشکلات قلبی ندارد.
اما این نکته را باید در نظر گرفت که سوزش یا درد معده ممکن است یکی از علائم سکته قلبی باشد. پیشنهاد می‌کنیم افرادی که این مورد را بیش از حد معمول تجربه می‌کنند، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند و برای انجام آزمایش‌های تشخیصی طبق نظر پزشک مانند سیتی آنژیوگرافی اقدامات لازم را انجام دهند.

سوزش یا درد معده؛ یکی از علائم سکته قلبی

ضربان قلب نامنظم در حالت استراحت

تپش قلب بالا یا نامنظم در حالت استراحت به‌طورمعمول نگران کننده است. تپش قلب نامنظم نشان از بیماری‌های قلبی و عروقی است که افراد حتما باید به پزشک مراجعه کنند. البته شاید تپش قلب بالا یا نامنظم به‌دلیل مصرف سیگار یا نوشیدنی‌های انرژی‌زا باشد، که بعد از چند دقیقه تپش قلب را به‌صورت بالا احساس نخواهید کرد.
اما در شرایطی که احساس می‌کنید ضربان قلب نامنظمی دارید و این مورد چندین بار در طول روز برایتان رخ می‌دهد، حتما با پزشک مشورت کنید. یکی از راه‌های چک کردن تپش قلب نامنظم دستگاه هولتر مانیتورینگ است. این دستگاه ضربان قلب افراد را از 1 تا چند روز بررسی می‌کند و بعد از آن گزارشات تخصصی در رابطه با ضربان قلب به پزشک می‌دهد.

علائم سکته قلبی در زنان؛ ضربان قلب بالا

خستگی بیش از اندازه یکی از علامت‌های سکته قلبی

خستگی بیش از حد که تا‌به‌حال تجربه نکرده‌اید، نگران کننده است. اگر بعد از فعالیت روزانه یا در هنگام بالا رفتن از پله‌ها بیشتر از مواقع دیگر احساس خستگی می‌کنید، حتما این موضوع را با پزشک مطرح کنید. البته که همیشه خستگی و ضعف دلیلی بر علائم سکته قلبی نخواهد بود و این مشکل در زمان‌هایی نگران کننده است که افراد استراحت و خواب کافی داشته باشند.
خستگی فراوان ممکن است چند روز پشت هم ایجاد شود، که این مسئله بسیار نگران کننده و خطرناک است. در چنین شرایطی حتما به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید؛ شاید پزشک برای بررسی وضعیت قلب، انجام نوار قلب را به شما پیشنهاد کند. باتوجه‌به قیمت نوار قلب که چندان گران نیست، اطلاعاتی که ا ز این آزمایش به دست می‌آید بسیار کاربردی خواهد بود.

سرفه‌های طولانی مدت و فراوان؛ موردی نگران کننده برای بیماران قلبی

سرفه‌های ادامه‌دار در بیشتر موارد، جزیی از علائم سکته قلبی محسوب نمی‌شوند. اما زمانی که افراد با بیماری‌های قلبی سرفه‌های طولانی و بدون توقف دارند، باید موضوع را با پزشک مطرح کنند. سرفه‌هایی که با خلط سفید یا صورتی رنگ ترکیب می‌شود، نشان از عارضه قلبی است.
زمانی که قلب نمی‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای بدن باشد، خون داخل ریه‌ها وارد می‌شود و باعث خلط‌های خونی یا صورتی رنگ خواهد شد. معمولا با استفاده از اکو کاردیو گرافی وضعیت سلامت قلب افرادی که بیماری قلبی یا نارسایی قلبی دارند تا حدود کمک‌کننده‌ای مشخص خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم زمانی که گرفتار علائم سکته قلبی می‌شوید، با نظر پزشک متخصص بهترین راه درمان را انتخاب کنید.

علائم سکته قلبی؛ خاموش و خطرناک

تعریق فراوان در حالت استراحت؛ یکی از از علائم خطرناک سکته قلبی

عرق سرد یا تعریق فراوان بر اثر شرایط مختلفی در بدن ایجاد می‌شود. معمولا هنگامی که اکسیژن یا خون قادر به گردش آزاد در بدن نباشد، عرق سرد ایجاد می‌شود. عرق سرد علت‌های مختلفی مانند کاهش فشار خون، کمبود اکسیژن خون، درد ناشی از ضربه یا استرس و اضطراب دارد. همچنین در بیمارانی که مشکل قلبی عروقی دارند، عرق سرد یا تعریق بالا موضوعی نگران کننده است.
اگر در زمان ورزش و فعالیت بدنی نیز با عرق سرد و تعریق بالا مواجه هستید، حتما از پزشک متخصص درخواست تست ورزشی داشته باشید. هزینه تست ورزش چندان گران نیست، اما در این تست کلیه المان‌های قلب بررسی می‌شود و برای درمان‌های قلبی عروقی بسیار موثر خواهد بود.

درمان بیماری‌های قلبی و عروقی با مشاوره پزشکان متخصص کلینیک بهار زندگی

در این مقاله از مجله بهار زندگی در مورد علائم سکته قلبی صحبت کردیم. به‌طورکلی سکته قلبی یکی از مشکلات بزرگی است که متاسفانه در برخی از اوقات موجب مرگ افراد می‌‌شود. کسانی که بیماری زمینه‌ای قلبی عروقی دارند، باید مشکلات قلبی را جدی بگیرند. همچنین این افراد زمانی که علائم سکته قلبی در آن‌ها رخ می‌دهد، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند. پیشنهاد می‌کنیم برای درمان انواع بیماری‌های قلبی و واریس پا از پزشکان متخصص کلینیک بهار زندگی کمک بگیرید.

مرکز بهار زندگی یکی از بهترین مراکز بیماری‌های قلبی در کشور است که به‌روزترین و مدرن‌ترین تجهیزات بیماری‌های قلبی و عروقی را در اختیار دارد. همچنین در این مرکز پزشکان باتجربه و متخصص مشغول فعالیت هستند که بهترین روش‌های درمان را به‌کار می‌گیرند. برای آگاهی از کلیه خدمات کلینیک بهار زندگی، به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

نظرات کاربران

  3     -   =   2  

support image

نیاز به مشاوره دارید؟

021-22642277

همین حالا با ما تماس بگیرید...

  7     +     6   =

در حال ارسال...

Copyright 2024 bahar-e-zendegi.com